Опозиційний блок вимагає розслідувати факти захоплення православних храмів в Україні

«Ми будемо ініціювати створення тимчасової слідчої комісії, тому що сьогодні є дуже багато фактів захоплення радикальними елементами православних храмів, особливо в Західній Україні», – заявив під час погоджувальної ради парламенту лідер Опозиційного блоку Юрій Бойко.

За його словами, усе частіші випадки захоплення православних храмів, напади на священиків, побиття прихожан Української Православної Церкви створюють вибухонебезпечну обстановку всередині нашої країни і вкрай негативно позначаються на її міжнародній репутації.

За інформацією Опозиційного блоку, в даний час, без будь-яких законних підстав, захоплено понад 30 храмів УПЦ. Навіть у випадках, коли культові будівлі належать церковним громадам по праву власності, за наявності документів і рішень судів, які підтверджують це право, місцева влада перешкоджає поверненню храмів законним власникам. Представники влади мотивують свої дії загрозою масових заворушень з боку радикально налаштованого населення і екстремістських організацій. Представники деяких конфесій, при потуранні влади і правоохоронців дозволяють собі публічні висловлювання, які можна кваліфікувати як наклеп і розпалювання міжетнічної, міжрелігійної ворожнечі.

hramy v 2

У Тернопільській області в селах Башуки, Куликов, Колосова, Катеринівка голова обласної державної адміністрації Степан Барна в порушення рішень суду, фактично позбавив громаду УПЦ законного статусу. Пішовши на поводу у радикалів, він поставив під загрозу здоров’я і добробут сотень українців. У результаті неприпустимих дій працівників МВС і Нацгвардії в селі Катеринівка більше 15 прихожан, серед яких літні люди, жінки, підлітки, отримали важкі травми: переломи, струс мозку, забої та гематоми, отруєння сльозогінним газом.

«Україна вже пережила церковний розкол на зорі 90-х. Тоді теж був переділ церковної власності. Були релігійні конфлікти і зіпсовані долі. Ті, хто сьогодні сприяє захопленню храмів, штовхають Україну в безодню релігійних воєн, – зазначають в Опозиційному блоці. – Потурання владою релігійним радикалам загрожує тим, що міжконфесійне протистояння пошириться не тільки на українське православ’я, але й інші конфесії. За останні місяці зафіксовано провокації проти представників іудаїзму. Зокрема, осквернення Менори на території музею-меморіалу Бабин Яр».

Опозиційний блок нагадує всім порушникам спокою, що напади на священиків, побиття прихожан, захоплення храмів і наруга над чужими святинями не мають нічого спільного ні з демократією, ні з європейськими чи християнськими цінностями.