Коли насильство стає нормою, суспільство прямує до хаосу

Коли закони не працюють, а насильство стає нормою, суспільство прямує до хаосу. Про це сказав керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній Паканич.

«Цього року Міжнародний день ненасилля збігся з одним із останніх робочих днів 70-ї Генасамблеї ООН. Одна з її головних тем – актуальні проблеми міжнародного права, підрив якого може обернутися для світу найсумнішими наслідками. Адже, коли закон замінюється силою, суспільство рухається до хаосу», – зазначив митрополит Антоній.

Водночас владика звернув увагу не те, що місія Міжнародного дня ненасилля полягає в утвердженні миру, терпимості та взаємопорозумінні, і найнадійніший шлях досягнення цього – намагатися жити за духовними законами.

«Божі заповіді – це не заборони заради заборон, а батьківські попередження: чого не варто робити, щоб не приносити страждання собі самому. Мир на землі пануватиме тоді, коли якомога більше людей знайдуть його у своєму серці. Як казав преподобний Серафим Саровський: «Здобудь дух мирний, і тоді тисячі навколо тебе спасуться», – нагадав керуючий справами УПЦ.