Кожен п’ятий українець за останні півтора року втратив роботу

Безробіття в країні за результатами першого півріччя 2015 року зросло до 9,6%.

Про це заявив народний депутат, член парламентської фракції Опозиційного блоку Михайло Папієв.

«Збільшення рівня безробіття є наслідком не лише економічної кризи, посиленого відсутністю реформ, а й, насамперед, відсутністю програми зайнятості», – зазначив Михайло Папієв.

За його словами, за останні півтора року скорочення торкнулося працівників практично всіх галузей виробництва та сфери послуг.

«Результати загального скорочення зайнятості в різних секторах економіки призвели до того, що за останні півтора року кожен п’ятий українець втрачав поточне місце роботи, інші живуть у постійному страху її втратити. За перше півріччя 2015 року скорочення зайнятості в сфері промисловості становило 19,5%. Це стосується і педагогів, і медиків. Серйозна хвиля скорочень торкнулася працівників будівельної сфери, оптової та роздрібної торгівлі», – підкреслив народний депутат.

За його словами, страх подальших скорочень посилюється під впливом зростаючої економічної кризи і провальної політики уряду та партій парламентської коаліції – Блоку Петра Порошенка, «Народного фронту», «Батьківщини», «Самопомочі» та Радикальної партії, яка лише нещодавно залишила більшість.

«Зупинити зростання безробіття могла цілеспрямована галузева політика держави щодо створення нових робочих місць, доповнена реформами щодо поліпшення інвестиційного клімату і точковими програмами зі стимулювання зайнятості. Однак питання проведення розумної індустріальної політики не стоять в плані дій цієї влади, реформи щодо поліпшення бізнес-середовища рухаються вкрай повільно, а керівник держслужби зайнятості прокрався й перебуває під слідством», – нагадав Михайло Папієв.

Політик переконаний – чинній владі не під силу подолати різке скорочення доходів населення, кризу у виробництві та зростання безробіття.