Юрій Бойко: Ті, хто довів країну до колапсу, понесуть кримінальну відповідальність

Лідер Опозиційного блоку Юрій Бойко гарантує: після перемоги на виборах опозиція наведе в країні лад, зупинить безлад і покарає тих, хто довів країну до прірви.

Юрію Анатолійовичу, перш за все давайте поговоримо про парламентські справи. Днями Верховна Рада оголосила перерву, яку вже встигли назвати «передвиборними канікулами». Навіщо це було зроблено?

Насамперед це свідчить про те, що влада не здатна виконати свої зобов’язання згідно з Мінськими угодами в частині голосування за зміни в Конституції, включаючи питання децентралізації. У той час коли країна потребує ухвалення ефективних рішень з мирного врегулювання, коаліція виявилася недієздатною голосувати за них, де-факто – вона вже розвалилася.

Як оцінюєте рішення парламенту, прийняті безпосередньо перед виходом на перерву?

Недарма в останні дні перед перервою провладна коаліція проголосувала за єдине істотне рішення – держфінансування політичних партій на виборах. Зауважте – рішення, яке ніяк не впливає на поліпшення ситуації в країні і життя громадян, а грає винятково на користь політиків. Вочевидь, останньою передвиборною «подачкою» для «задобрювання» електорату було голосування за додавання 100 гривень до пенсій. Коаліція «Батьківщини», «Самопомочі», «Народного фронту» та «Блоку Петра Порошенко» втратила зв'язок із реальністю та існує в якомусь паралельному світові, де немає місця потребам мільйонів людей. А є тільки потреби самих депутатів та їхніх спонсорів. Тож очікувати на те, що після 25 жовтня парламент почне продуктивну роботу, не доводиться – в Раді продовжує царювати популізм і некомпетентність.

Тож який вихід?

Опозиційний блок не раз заявляв: цей парламент недієздатний і повинен бути переобраний вже найближчим часом. За період свого існування коаліція влади показала свою неефективність. Перш за все – у ній остаточно зневірилися люди, які хочуть бачити в парламенті інших політиків. Сьогодні Верховній Раді довіряють лише 5% українців, нижчі показники – лише у діючого уряду. І результати місцевих виборів це яскраво продемонструють. Тож у близькій перспективі нас очікує розпад коаліції і дострокові парламентські вибори. Ці вибори неминучі і повинні відбутися вже найближчим часом. «Народним обранцям», які втратили довіру народу, не місце у владі. Зовсім скоро вони опиняться на смітнику історії. Як це сталося з «Нашою Україною», партією «Реформи і порядок» та іншими. Але почуватися спокійно ці політики не будуть, як би цього не хотіли. Кожен, хто голосував за антинародні закони – відміну пільг, підвищення тарифів, замороження пенсій – понесе за це відповідальність за всією суворістю.

Зараз же на порядку денному – вибори місцеві, до яких залишилося менше тижня. Як оцінюєте передвиборну кампанію з точки зору дотримання її учасниками правил гри?

Уже можна констатувати, щотакої брудної передвиборної кампанії Україна ще не бачила. Влада не гребує нічим, щоб не допустити опозицію до повноцінної участі у виборах. У хід йдуть всі засоби, в першу чергу, адмінресурс, цинічно порушуються закони і Конституція. Тим, хто хоче йти в депутати від опозиції, не дають балотуватися, наших представників намагаються «видавити» з виборчих комісій. Але це все – порушення закону, за яке прийдеться відповідати. А на виборах люди скажуть своє слово – і воно буде не на користь сьогоднішньої влади. Говорю про це абсолютно свідомо, тому що бачу, що підтримка Опозиційного блоку росте з кожним днем – і кількісно, і якісно.

Якщо передвиборна кампанія була такою брудною, чого ж очікувати в день голосування? Як запобігти порушенням і фальсифікаціям?

Влада буде намагатися фальсифікувати результати виборів, але Опозиційний блок зробить все, аби не допустити порушень та жорстко контролювати хід виборчого процесу. На необхідності прозорого та чесного волевиявлення ми наполягаємо і на зустрічах з дипломатами європейських країн, представниками ОБСЄ та Європарламенту. І закордонні партнери повністю поділяють нашу позицію. Згортання демократії в Україні можна зупинити лише спільними зусиллями опозиції, міжнародного співтовариства і громадян – іншого шляху немає. Контроль буде жорстким, і кожного порушника виборчого законодавства очікує суд і кримінальне покарання.

Опозиційний блок розцінює ці місцеві вибори як платформу для подальшої політичної боротьби?

Так, безумовно. Ми будемо боротися за керівні посади в державі та більшість у парламенті, адже тільки кардинальна зміна політичного та економічного курсу врятує ситуацію в країні від остаточного колапсу. Але найбільш важливим нашим завданням після перемоги на місцевих виборах буде захист українців від жахливих наслідків діяльності нинішньої влади. Пенсіонери, чорнобильці, соціально незахищені громадяни, лікарі та освітяни – всіх їх уряд та правляча коаліція поставили на межу виживання. Економіка України продовжує падіння, а перемир’я в конфлікті на сході багато хто хоче зірвати. Усі ці проблеми Опозиційний блок буде вирішувати. Для цього в нас є досвідчена команда, необхідні знання та чітка програма дій. А головне – людська підтримка та довіра.

На програмі Опозиційного блоку хотілося б зупинитися детальніше.

Опозиційний блок пропонує план з 5 кроків порятунку і розвитку України.Перш за все, потрібно зупинити війну на Донбасі і забезпечити внутрішню згоду в країні.Далі – домогтися, нарешті, реального верховенства права і зупинити радикалів і екстремістів, провести їхнє повне роззброєння та заборонити їхню діяльність. Третій крок – індексація зарплат, пенсій і соцвиплат на рівень поточної інфляції в 75%, підвищення стандартів мінімального прожиткового мінімуму в 2,2 раза. Наступний пункт – заморожування тарифів і цін з подальшим жорстким держконтролем за ціноутворенням і прозорими процедурами формування комунальних тарифів.П'ятий крок – реанімація економіки – насамперед, збереження підприємств, які працюють, створення робочих місць, системна державна підтримка вітчизняного виробника.

Чи буде хтось відповідати за те, що зараз відбувається в економіці, соціальній сфері?

У цьому немає жодних сумнівів. Після нашої перемоги ми поставимо питання про притягнення до кримінальної відповідальності всіх, хто порушив Конституцію та закони в тій чи іншій формі. Беззаконню, яке коїться зараз, буде покладено край. А діянням тих, хто сьогодні у владі, буде дана адекватна оцінка – жоден із них не уникне відповідальності. Корупціонери, розкрадачі державного майна, ті, хто наживається на державних закупівлях – усі, хто набивав кишені, коли країна опинилася над прірвою, а мільйони людей – за межею бідності. Я обіцяю – ті, хто довів країну до такого стану, хто сьогодні покриває беззаконня та розгул радикалів – понесуть кримінальну відповідальність. Покарання не омине жодного з них, бо цього хоче український народ. А ми, нова влада, за цим прослідкуємо.