Порятунок екології Київщини – головний пріоритет

За останні півтора року питанню екології в Київській області не надавали великого значення. Лише цього літа Київщина потерпала від страшних техногенних пожеж на нафтобазі БРСМ під Васильковом і на лакофарбових складах у Бучі, від горіння торф’я­ників на Приірпінні та лісів у Зоні відчуження.

У всіх цих випадках Міністерство екології, укомплектоване представниками правлячої коаліції, проявило свою повну некомпетентність.

«Жителям нашої області доводилося самотужки дізнаватися про норму викидів у атмосферу і по крихтах вибивати інформацію про наслідки екологічних катастроф», – розповідає «Тижню Київщини» кандидат у депутати Київської обласної ради від Опозиційного блоку Світлана Береза.

У більшості випадків головні екологи області замість того, щоб інформувати людей, займалися підтасовкою даних. Наприклад, після пожежі на БРСМ мешканцям Васильківського району сказали: «Спокійно, викиди в нормі. Екологія не постраждала». І лише за два тижні після катастрофи, коли люди зібрали і законсервували перший врожай, вражений продуктами горіння, експерти з Всеукраїнської екологічної ліги почали бити на сполох – аналізи показали значне перевищення шкідливих речовин у ґрунті.

«Екологія – одне з найважливіших питань моєї передвиборної програми, – говорить кандидат від Опозиційного блоку Світлана Береза. – Після мого обрання до обласної ради я докладу всіх зусиль для збереження лісів, природно-заповідного й водного фондів. Як депутат обласної ради, крім глобальних проблем Київщини, я зможу відстоювати інтереси жителів Українки. Так, будівництво Великої кільцевої дороги буде проходити з урахуванням думки моїх виборців.

Пріоритетом моєї програми є вирішення ще однієї екологічної проблеми не тільки міста Українки, а й Обухівського району – забруднення повітря Трипільською теплоелектростанцією. Станція потребує капітального ремонту та заміни фільтрів. Окрім того, замість якісного антрациту там використовують різні види вугілля, що також негативно впливає на навколишнє середовище. Як депутат я також буду сприяти вирішенню проблеми накопичення сміття у місті, через що порушуються норми екологічної безпеки та правила елементарної гігієни. Адже Трипільське звалище закрили і створили ще більшу проблему – сміття туди тепер возять нелегально, а укаточних і переробних машин там немає. Звалище постійно димить і створює загрозу здоров’ю мешканців Українки. Ще одна дуже гостра проблема – очисні споруди, які Київ хоче побудувати поряд з нашим містом, біля Дніпра. Як депутат облfcної ради, я зроблю все, аби не допустити цього.

Сьогодні Україна переживає складні часи – прожитковий мінімум українця становить півтора долара на день, що включає витрати на комунальні послуги, харчування, одяг і проїзд, але не враховує оплату медичних та освітянських послуг. Ми не маємо права забувати, що сьогодні 80% українців перебувають за межею бідності. В першу чергу це стосується найуразливіших верств населення – багатодітних сімей, людей з інвалідністю, пенсіонерів. Якщо додати до цих економічних проблем ще й незадовільний стан екології, то складається враження, що нікого у владі не цікавить ні демографічний стан, ні здоров’я населення, ні збільшення середнього значення тривалості життя.

«Сьогодні у світовому рейтингу середнього значення тривалості життя Україна посідає ганебне 122 місце. І діюча українська влада не робить нічого для поліпшення ситуації, – переконує Світлана Береза. – Я впевнена, що після перемоги на місцевих виборах Опозиційного блоку, я зможу сприяти вирішенню нагальних проблем, з якими зіштовхуються мої виборці. У програмі Опозиційного блоку питання екології виведене в окремий важливий пункт, якого ми будемо неухильно дотримуватися. Адже кожен житель Київщини має право на гідне майбутнє».