Володимир Борисов: країна чекає на реальні дії та результати

На Київщині зараз важко знайти населений пункт, жителі якого б могли з упевненістю сказати, що за останні півтора року правління нової влади стало краще жити.

На жаль, жити стало набагато важче, дорожче й складніше – гучні реформи загальмували, війна триває, а ціни переходять на галоп. Не є винятком із цього сумного правила і одне з найвіддаленіших міст Київської області – Славутич. Заховане в поліських лісах, наймолодше в Україні місто енергетиків переживає зараз скрутні часи. Безробіття, хаос в соціальній сфері, корупція: такі нині прикмети часу. Однак в той же час Славутич зберігає усі шанси на те, щоб під умілим керівництвом дуже швидко перетворитися на унікальну «вітрину реформ», на яку буде рівнятися вся країна. Так вважає кандидат на посаду міського голови Володимир Борисов з Опозиційного блоку Київщини.

– Вже нікого не обдуриш пустими обіцянками, суспільство якісно змінилося і навряд чи дасть себе вкотре ошукати – занадто дорого обходяться зараз помилки нинішнього уряду українцям, – говорить Володимир Борисов. – Тому у владі потрібні професіонали, які не гаятимуть час на пусті балачки, а важко й наполегливо працюватимуть.

Політик зазначає – саме місцеві вибори зможуть кардинально змінити країну. Розпочавши змінювати якість життя на регіональному рівні, добиваючись швидкого результату, місцеві органи влади зможуть ще ефективніше впливати на роботу парламентаріїв та пришвидшувати розв’язання загальнонаціональних проблем.

– У Славутичі як ніколи гостро стоїть питання якості медичних послуг. Місто, в якому колись працювали найкращі лікарі, де використовувалося новітнє медичне обладнання зараз не може забезпечити себе навіть каретою швидкої допомоги, – говорить Володимир Борисов. Рівень місцевої медицини катастрофічний з багатьох причин. Це і відсутність нормального фінансування, і нестача професійних кадрів – лікарі просто не хочуть працювати за мізерні зарплати, і небажання влади дослухатися до потреб працівників охорони здоров’я та пацієнтів.

Але все можна змінити. Обласна організація партії «Опозиційний блок», розуміючи кризову ситуацію в країні та на Київщині, вже давно підготувала програму невідкладних дій. І йде на вибори місцевих рад, зокрема, аби забезпечити достойні зарплати та зростання соціальних стандартів, безпеку та впевненість у майбутньому для всіх жителів області. І медична реформа в програмі Опозиційного блоку чи не найголовніша.

– Потрібно негайно покращувати матеріально-технічну базу медичних установ, розробляти соціальні програми із залучення фахівців та створення мотиваційного середовища для збереження кадрів, – говорить Володимир Борисов. – Крім того, обов’язково запровадити медичне страхування та підвищити зарплати та надбавки лікарям, для підвищення соціального статусу. Всі ці інновації дадуть швидкий результат, а оскільки подібні проблеми є не лише в Славутичі, а й у всій Україні, то ще й стануть доказом правильно обраної стратегії дій.

Однак для кардинальних перетворень потрібне ще й відродження економіки, а з ним і покращення соціального статусу українців. Для цього міська влада повинна впроваджувати програми з підтримки малого та середнього бізнесу, який у свою чергу створить нові робочі місця та дасть поштовх для розвитку соціально-побутової та транспортної інфраструктури.

– Якщо влада підтримає підприємців, то бізнес оживе, а значить, бюджети будуть наповнюватися краще й більше, а міста та села будуть мати у своєму розпорядженні кошти на розвиток, – говорить Володимир Борисов. – А якщо місто розвивається, то в людей менше причин залишати його і шукати кращої долі деінде по столицях та великих містах.

Але особливу увагу потрібно приділяти соціальній сфері. Стараннями нової влади 80% українців опинилися за межею бідності. Важко зараз жити пенсіонерам, ветеранам, дітям війни. Чого варте лише скасування пільг для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, або введені податки на пенсії для працюючих пенсіонерів. Борисов вважає, що відкривати вдруге Америку не доведеться – варто лишень прислухатися до здорового глузду.

– Проіндексувати зарплати, пенсії та соціальні виплати хоча б на 75%, повернути пільги ветеранам, пенсіонерам, дітям війни, афганцям та ліквідаторам аварії на ЧАЕС, скасувати податки на прибутки та пенсію для пенсіонерів – ось лише кілька першочергових завдань для влади після виборів, – говорить Володимир Борисов. – Опозиційний блок уже давно і послідовно відстоює вищеназване. Більше того, опозиціонери пропонують обласному бюджету фінансувати програми підтримки соціально незахищених категорій населення. Це обов’язок держави – допомагати цим категоріям громадян.

Володимир Борисов упевнений – нема нічого неможливого для тих, хто знає що робити.

– Окрім політичної волі та власного бажання необхідно ще й мати підтримку громади, – говорить політик. – Опозиційний блок щодня збільшує кількість своїх прихильників по всій області і це дозволяє нам впевнено заявляти про свою перемогу на виборах до місцевих рад. А отже, після виборів ми великою та згуртованою громадою швидко наведемо лад у всій країні.