Депутати облради не дали звільнити 28 керівників лікарень та поліклінік

До чергових місцевих виборів залишається менше трьох місяців, і підготовка до них вже йде повним ходом. Так, минулого тижня через обласну раду спробували провести рішення про звільнення… 28 керівників лікарень, поліклінік та диспансерів в Київській області.

Навіщо змінювати керівний склад закладів охорони здоров’я за 2,5 місяці до виборів – зрозуміло. По-перше, під страхом звільнення людину простіше контролювати, по-друге – на місця звільнених можна призначити більш лояльних керівників. Про те, що при цьому потерпають як пацієнти, так і трудові колективи наших багатостраждальних лікарень, ніхто, на жаль, не замислюється.

Минулого четверга депутати Київської обласної ради зібралися на чергове засідання п’ятдесят першої сесії. Депутати досить швидко проголосували більшість питань порядку денного. І навіть схвалили Перспективний план формування територій громад. Це рішення в підсумку далося обласній раді лише з третього разу (про причини читайте «Тиждень Київщини» №2). Але найбільше дискусій викликав проект рішення, який спочатку взагалі не повинен був потрапити до порядку денного. Облдержадміністрація раптово (ще за 2 дні до сесії цього питання в порядку денному не було) запропонувала проголосувати за звільнення 28 керівників закладів охорони здоров’я в області. Серед них головні лікарі дитячих поліклінік, районних лікарень, онкодиспансерів тощо. У всіх цих керівників цього року закінчуються терміни контрактів. У 5 чоловік вони вже минули, ще у 23 закінчаться до жовтня. Для переукладення контракту всім керівникам потрібно буде пройти конкурс, який має проводити обладміністрація. Тих, хто його успішно пройде, подадуть на розгляд сесії. На думку чиновників з ОДА, медиків потрібно звільнити вже зараз, щоб уникнути «колізій». Мовляв, коли у людини спливає термін контракту, його трудовий договір стає безстроковим і там, у разі необхідності звільнення, працюють зовсім інші законодавчі норми.

– Проект рішення пропонується наступний: по 5 кандидатурах – продовжити контракт на 5 місяців. У всіх інших 23 кандидатур припинити контракт і на цьому поставити крапку, – сказав заступник голови ОДА Олег Корбан.

Запропонований проект рішення викликав обурення в депутатів облради. Особливо, враховуючи обставини появи документа в порядку денному. Проект рішення навіть не було, згідно з регламентом, внесено в порядок денний за 10 днів. Більшість депутатів вгледіли у цьому політичний підтекст. Влада, мовляв, хоче, щоб лікарі присягнули їй на вірність і забезпечили підтримку на майбутніх місцевих виборах.

– 2 дні тому в мене в руках був зовсім інший проект рішення – цього питання в ньому взагалі не було. Потім воно загадково з’явилося, тому що комусь цього захотілося, – заявив депутат Іван Шилов. – Чому перед тим, як приймати рішення про звільнення, ніхто не спитав думку в колективах лікарень та онкодиспансерів, де працюють ці керівники?!

Викидати цих людей тому, що комусь цього захотілося – це неправильно, так не повинно бути! Я вже не говорю про політичну складову цього питання, адже все це відбувається перед виборами.

Головні лікарі, директори шкіл та керівники крупних підприємств – дійсно «ласий шматок» для влади у будь-якій передвиборчій кампанії. Адже той, хто їх контролює або просто має вплив, отримує неабиякі переваги в день голосування. Не можна забувати і про гнітючий стан нашої сфери охорони здоров’я. Часто-густо в районних лікарнях керівник – це людина, на якій все тримається. Тож треба мати неабиякий цинізм, щоб заради результатів на виборах «ламати через коліно» тих, хто намагається підтримувати життя в сфері, про яку держава і думати забула.

– Ви знаєте стан охорони здоров’я на сьогоднішній день. І більшість наших закладів тримається нині особисто на ентузіазмі головного лікаря, – каже депутат облради Юрій Гріненко. – Якщо сьогодні рішенням сесії ми звільняємо керівника, контракт якого закінчується аж у жовтні, уявіть його мотивацію і як він буде працювати. Якщо ми звільнимо їх сьогодні, зважаючи на економічну, політичну ситуацію, на те, що наша каденція закінчується – за 3 місяці ми загубимо цих людей, і лікарні втратять головних лікарів.

Намагання «проштовхнути» рішення про звільнення лікарів викликало в депутатів жваву дискусію. Депутат Леонід Сиваков узагалі заявив, що ініціатива облдержадміністрації суперечить процедурі.

– Звільнення наперед не передбачене діючим законодавством. Не може за строковим контрактом людина звільнятися наперед, якщо строк цього контракту не закінчився. Треба з кожним керівником розібратися особисто – який у нього контракт. І якщо звільнення будуть відбуватися за процедурою – ми їх підтримаємо.

Варіантів виходу зі складної ситуації було немало, але найбільш прийнятний запропонував той таки Григорій Бондаренко з Опозиційного блоку. Аби не створювати напруження в трудових колективах та не залишати їхніх керівників у «підвішеному» стані, було запропоновано продовжити контракти всім до єдиного до першого березня 2016 року. За цей період буде створено конкурсну комісію, яка розгляне кожну кандидатуру. У підсумку депутати підтримали це рішення більшістю голосів, і завдяки опозиціонерам керівники закладів охорони здоров’я залишилися на своїх посадах.

Київська Область: місцеві новини регіону

Київська Область - це адміністративний центр України. Новини регіону є лакмусовим папірцем загального стану речей в країні. Суспільно-інформаційній бюлетень «Тиждень Київщини» прикладає максимум зусиль для висвітлення найсвіжіших новин Київської Області, найгостріших суспільно-політичних питань, щоб разом шукати можливі шляхи їх вирішення та завжди бути на інформаційній хвилі