Час осінніх ягід

Осінь – час збирання врожаю. Крім цього ця пора року важлива й тим, що готує нас до зими, підкріплює наш організм своїми стиглими плодами.

Різні віруси атакують українців, хоча ще не настала холодна пора року. Золотої пори потрібно обов’язково звернути увагу на маленькі осінні ягідки, які здатні зберігати в собі багато вітамінів, а ще зміцнювати імунітет. Отож розглянемо топ-корисних осінніх ягід.

Журавлина

При захворюваннях ця ягідка просто стає безцінною. Її властивості надзвичайно ефективні, адже вона допоможе понизити температуру тіла. Захворювання шлунково-кишкового тракту також лікують за допомогою журавлини. Вона очистить від токсинів, має сечогінний ефект. Якщо, ви приймали антибіотики, то журавлина допоможе відновити організм.

Брусниця

Вона також відома своїми лікувальними властивостями під час захворювання та простуд. Ягода містить комплекс вітамінів: А, С, Е, В, а також пектин і каротин, які допомагають надзвичайно швидко подолати захворювання.

Обліпиха

Корисна ягода осені, яка має у своєму складі вітаміни: С, Е, К, РР, групу вітамінів В. Сюди ж відносимо марганець, залізо, бор. Крім цього, ця ягода має заспокійливі властивості, бо серотонін, що міститься в ній, сприяє нормалізації роботи нервової системи.

Калина

Ця ягода здатна боротися із застудами та різного роду захворюваннями.

Горобина

Це надзвичайна полівітамінна ягода. Її властивості надзвичайно широкі, бо її використовують як сечогінний засіб, а сік вживають при недокрів’ї, вона має протимікробну дію, може зняти набряки чи зупинити кровотечу.