Вживання алкоголю призводить до небезпеки психологічної та духовної залежності

Вживання алкоголю призводить до небезпеки психологічної та духовної залежності, при цьому життєві проблеми людини не вирішуються.

Про це говорить голова Волинського православного братства тверезості імені Іоанна Кронштадтського, протоієрей Української Православної Церкви Стефан Ярема.

«Розпиваючи спиртне в компанії, ми наражаємо на небезпеку друзів, бо не знаємо, хто з оточуючих схильний до алкозалежності. Так само не знаємо, чи не закінчиться для нас дружба із «зеленим змієм» наркодиспансером. Адже Всесвітня організація здоров’я ще у 1975 році визнала, що алкоголь – це наркотик. Він спочатку подразнює нервову систему, а потім паралізує її. Алкоголь не полегшує стан людини, а на певний час блокує окремі структури мозку, що дає відчуття полегшення», – зазначає отець Стефан.

При цьому священнослужитель підкреслює, що вживаючи алкоголь, людина дає негативний приклад тим, хто її оточує, зокрема – дітям.

«Потім виникає звикання до алкоголю, а це – фізична, психологічна та духовна залежність. Хтось із мудрих людей сказав, що алкоголізм розпочинається з побаченої чарки спиртного в матері, і в цьому щось є», – говорить протоієрей.

Згідно з останніми даними Все­світньої організації здоров’я, Україна посідає 5 місце за кількістю вжитого алкоголю на душу населення.