Підвищення тарифів – безвідповідальне та необґрунтоване

Практика чинної влади необґрунтовано підвищувати тарифи і в такий спосіб компенсувати свої непрофесійні дії у сфері економіки, призводить до того, що зубожілі українці масово перестають сплачувати за спожиті послуги.

Очевидно, що українці перестають наповнювати бюджет не з власної примхи, а тому, що на фоні зменшення заробітної плати, вони просто не мають змоги платити ті суми, які бачать у своїх платіжках. Так, з 1 травня тарифи на газ для населення зросли в 3,3 рази – за одну тисячу кубометрів блакитного палива тепер потрібно сплачувати від 3600 до 7188 гривень. Подорожчання газу очікувано призвело й до того, що вартість гарячої води та опалення зросла на 57 та 73% відповідно. І це далеко не кінець – уряд «камікадзе» вже анонсував чотирикратне збільшення тарифів на електроенергію до квітня 2017 року.

І це все на фоні бадьорих заяв Кабміну про зменшення ціни на російський газ та зміцнення енергонезалежності України. Виникає логічне запитання – чому в той час, коли закупівельна ціна на газ падає, тарифи зростають у кілька разів? Натомість, загальновідомий факт, що газ для населення – це газ внутрішнього видобування, який коштує 400 гривень за кубометр. То чому ж українці змушені платити за нього вшестеро більше? Відповідь проста – уряд за рахунок звичайних громадян намагається наповнити державний бюджет, впроваджуючи непрозорі тарифи, і керуючись при цьому лише власними інтересами.

Першими під удар нових тарифів, як і завжди, потрапили ті, хто найбільше залежить від держави і потребує її захисту. Це і пенсіонери, яким уже рік як заморозили пенсії, багатодітні сім’ї, інваліди, соціальні виплати яких на фоні знеціненої гривні, перетворилися на мізер. Експерти застерігають: в умовах, коли не відпрацьовано механізм субсидій для населення, показник неплатежів може зрости в рази, адже платоспроможність населення стрімко падає.

– Кабмін перекладає на плечі населення всі свої прорахунки в економіці. На фоні тотального знецінення гривні та зменшення платоспроможності громадян, абсолютно необґрунтоване підвищення тарифів – це прямий шлях до соціальної катастрофи, – наголошує міністр палива та енергетики України в 2010-2014 роках, голова парламентської фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко. – Українців змушують власним коштом латати діри в бюджеті, які там утворилися завдяки непродуманій політиці уряду. Драконівські тарифи на ЖКГ загрожують залишити без засобів для існування і без того бідних наших співгромадян.

Позиція

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк вважає, що тарифи на комунальні послуги в країні занижені:

- Ці тарифи не відповідають сьогоднішньому реальному рівню. Вартість енергетичних ресурсів в Україні не відповідала ринковій ціні 20 років.

Лідер фракції Опозиційного блоку в парламенті Юрій Бойко переконаний, що саме корупція в Кабміні є причиною різкого підвищення тарифів.

- Підвищенням тарифів влада намагається прикрити свою провальну економічну політику. Природно, ми вважаємо, що тарифи мають бути прозорими. Але я впевнений, що в умовах масштабної корупції в уряді нас навряд чи почують, тому будемо судитися з урядом і домагатися скасування цих грабіжницьких тарифів у судах.