Українці зневірилися в новій владі

Як свідчать результати американського опитування, переважна більшість українців незадоволена діями нинішнього уряду.

Компанія «Міжнародна фундація виборчих систем» наприкінці вересня провела на замовлення агенції США USAID опитування під умовною назвою – «Два роки після Майдану». Про це передає «Голос Америки».

Українці розчарувалися в лідерах

«Люди вважають, що реформи, які обіцяв Майдан, не відбулися, тому вони дуже розчаровані у лідерах. Більшість людей, а це приблизно 70 відсотків, говорять, що єдиний спосіб виконати обіцянки Майдану – це нове покоління політиків, які не зацікавлені у збереженні статус-кво, який склався в українській політиці. Люди відчувають, що нинішнє керівництво країни не може проштовхнути реформи», – сказав Ракеш Шарма, директор з оцінки досліджень Міжнародної фундації виборчих систем.

Дослідники переконані: зміни в країні відбуваються, хоча й не так швидко, як хотілося б самим українцям. Водночас, якщо влада не візьметься за реформи, то українці змінять свої погляди щодо напрямку, у якому повинна рухатися їхня країна, попереджає Вейн Меррі, експерт з питань зовнішньої політики Американської ради.

«Якщо українці розчаруються у новому поколінні своїх політиків, і якщо вони розчаруються у своїх сподіваннях стосовно Європи… Не треба очікувати, що досягнення другого Майдану не можна буде розгорнути в протилежному напрямку. Цілком ймовірно, що через 3-5-7 років Україна може взяти інший курс».

Це було вже 25 щорічне опитування, проведене Міжнародною фундацією виборчих систем в Україні. Цього року, участь в опитуванні взяло понад півтори тисячі громадян України, які представляють усі області країни, окрім Криму та Донбасу. 

74% українців незадоволені діями української влади у питанні обмеження впливу олігархів;

67% громадян України вважають, що українська влада не докладає зусиль у боротьбі з корупцією.

93% громадян України не бачать результатів у боротьбі з корупцією.

92% громадян України вважають, що реформи в правоохоронній сфері та правосудді нова влада провалила повністю.

40% українців засвідчили зростання корупційного тиску та дачу хабарів протягом останнього року.

70% опитаних вважають, що єдиний шанс провести реформи – це якщо до влади прийде нове покоління політиків.

71% громадян планують  взяти участь у місцевих виборах.