Українці все більше розчаровуються діями влади

Минулого тижня фонд «Демініціативи» опублікував результати соціального дослідження, які свідчать про катастрофічне зубожіння населення України й дуже низьку довіру людей до влади.

В цілому, результати відображають загальне розчарування населення в діях влади і перспективі розвитку економіки. У людей немає довіри до антикорупційної політики, крім того, найбільшим корупціонером більшість населення України вважає саму владу.

Причиною різкого зубожіння населення став високий рівень інфляції і пов’язаний із ним стрибок цін. За цих причин приблизно дві третини громадян стали менше купувати одяг та інші непродовольчі товари (72%), більше половини економлять на продуктах харчування (67%), а також обмежують себе в купівлі ліків і отриманні медичних послуг (55%).

Головною причиною нинішньої соціально-економічної кризи українці назвали корумпованість представників влади (72%). Як найважливішу реформу, яку потрібно провести владі, 65% назвали антикорупційну. Показово, що представники влади поряд з олігархами опинилися серед найбільших корупціонерів (так вважають 51% опитаних).

На тлі зростання цін, відсутності реформ і високої корупції, все більше українців втрачають віру в позитивний результат дій нинішньої влади. Лише 30% загалом, вірять в успішне проведення реформ. 32% мають певну надію, проте не вірять в успішне проведення реформ, а 30% зовсім позбавлені такої віри.

Відсутність дієвих реформ, всеосяжна корупція у владі та складне матеріальне становище зумовлюють зростання кількості тих, хто не готовий до подальшого затягування поясів. Уже тільки трохи більше третини українців (36%) все ще готові терпіти зниження рівня власного життя заради кінцевого успіху реформ. Кожен третій українець не може терпіти далі, тому що його матеріальне становище нестерпне вже зараз, а кожен четвертий – бо не вірить в успіх реформ.

Узагальнюючи, варто відзначити, що зубожіння українців уже таке, що більшість людей почала економити на товарах першої необхідності – харчах і медикаментах. Украй складне матеріальне становище, разом із загальним неві­р’ям у дії влади, є причиною того, що більшість населення вже не згодна терпіти злидні заради проведення реформ і не вірить у те, що ці реформи будуть успішно здійснені.