Голова УПЦ митрополит Онуфрій вимагає покаяння Київського Патріархату та УАПЦ

Предстоятель Української православної Церкви заявив, що церковна єдність в Україні можлива лише через покаяння Київського Патріархату та УАПЦ.

В лоно УПЦ і «Київський Патріархат», і Українська Автокефальна Православна Церква повернутися можуть тільки канонічним шляхом, вважає митрополит Онуфрій. «Іншого шляху для повернення назад, крім покаяння і смиренності, просто немає, – підкреслив предстоятель УПЦ. – Ще раз повторюю, наша Церква відкрита для діалогу і спілкування. І ми готові прийняти тих, хто через покаяння бажає повернутися до спілкування з канонічним православ’ям».

Коментуючи невдалі переговори між УПЦ КП і УАПЦ про об’єднання, митрополит Онуфрій сказав, що вони не змогли «перемогти свою гординю».

Він також заявив про утиски Церкви в сучасній Україні. Порівнюючи гоніння на Церкву радянською владою із сьогоднішньою українською дійсністю, митрополит Онуфрій сказав: «Звичайно, зараз ситуація інша. Священиків не вбивають, не відправляють у психлікарні, храми не руйнують. Однак, це не означає, що у нас все дуже добре і ніяких проблем немає. Вони є. Наприклад, в Українській Православній Церкві за останній рік відібрали близько тридцяти храмів. У деяких місцях священики нашої Церкви утискаються представниками місцевої влади. Все це, звичайно, супроводжується грубими порушеннями законодавства і Конституції України. Здавалося б, що влада повинна реагувати на це відповідним чином, проте, на жаль, такої реакції ми не бачимо».