На Київщині побудують храм на честь великомученика Димитрія Солунського

Минулого тижня керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський, Броварський Антоній звершив освячення хреста на місці будівництва майбутнього храму на честь великомученика Димитрія Солунського в с.Садове Березанського благочиння Бориспільської єпархії.

Святий великомученик Димитрій Солунський був сином римського проконсула у Фессалоніках, сучасні Салоніки. Батько й мати святого Димитрія були таємними християнами. У домовій церкві, що була в домі проконсула, хлопчик був хрещений і навчений основам християнської віри.

Коли помер батько, а Димитрій уже досяг повноліття, імператор Галерій Максиміан призначив юнака на місце батька – проконсулом Фессалонікійської області.

Головне завдання, яке було покладено на молодого стратега, полягало в обороні міста від варварів і знищенні християнства. Димитрій прийняв призначення і повернувся у Фессалоніки. Відразу ж, перед усіма, він визнав і прославив Господа нашого Ісуса Христа.

Коли імператор увійшов у місто, до нього викликали Димитрія, і він сміливо визнав себе християнином і засудив неправду римського багатобожжя.

Максиміан наказав посадити сповідника в темницю, і янгол зійшов до нього у в’язницю, втішаючи і зміцнюючи в подвигу.

На світанку, 26 жовтня 306 року, в підземній темниці святого в’язня з’явилися воїни і закололи його списами. Вірний служитель святого Лупп зібрав на рушник кров святого великомученика Димитрія, зняв з його пальця імператорський перстень, знак високої гідності його, і також умочив у крові. Перснем та іншими святинями, освяченими кров’ю святого Димитрія, святий Лупп став зціляти хвороби.

Тіло святого великомученика Димитрія було викинуто на поживу диким звірам, але християни взяли його і таємно поховали. За святого рівноапостольного імператора Костянтина над могилою святого Димитрія було споруджено церкву. Сто років потому, під час будівництва нового величного храму на місці старого, було знайдено нетлінні мощі святого мученика.