Валерій Ксьонзенко: Ми занадто довго чекали змін на краще

Перед виборами до місцевих рад українці постали перед чи не найскладнішим вибором за весь час існування незалежної України. Від жовтневих виборів багато в чому залежатиме майбутнє країни – як би пафосно це не звучало.

Адже українці, вкотре обдурені популістами, повинні відповідально обрати – чи продовжити разом з нездарами в правлячій коаліції та уряді прямувати до економічної та соціальної прірви, чи все ж таки довірити владу справжнім професіоналам із запасом керівного досвіду та політичної волі. Тим паче, що зараз на Київщині та, загалом, в Україні важко знайти регіон чи місто, про які можна було сказати, що справи там йдуть на лад – на жаль, вся країна перебуває в стагнації.

Депутат Бориспільської міської ради Валерій Ксьонзенко, який йде на вибори в облраду від «Опозиційного блоку», вважає, що правильний жовтневий вибір українців зможе швидко змінити життя людей на краще. Валерій Петрович справедливо вважає, що для того, щоб зараз окреслити загальноукраїнські проблеми, достатньо прискіпливо придивитися до будь-якого населеного пункту – негаразди скрізь однакові.

– Ось, для прикладу, Бориспіль, у якому я живу і працюю – жителям докучають всі ті ж проблеми, що й у всій країні. У першу чергу, це, звичайно, всюдисуща корупція, яка зараз міцно вкоренилася в усіх сферах життя, – говорить депутат. – У Борисполі це особливо відчутно – тут корупція навіть у дитячих садках. Через те, що кількість дошкільних закладів не в змозі покривати потреби міста, влаштувати без хабара або без потрібних знайомств дитину в дитсадок неможливо – годі й пробувати. Або взяти, наприклад, земельні питання – можна рік чекати на якусь банальну виписку. Від такого ставлення страждають усі. Це дуже принизливо.

Як юрист, Валерій Ксьонзенко переконаний: щоб зламати хребет корупції, не обов’язково кардинально змінювати законодавство. Потрібно лише, щоб до влади прийшли люди з іншим менталітетом, з відповідальним ставленням до роботи. А окрім того – держава повинна гарантувати невідворотність покарання за злочин.

– За статистикою, у більшості країн світу лише 5% громадян є цілком законослухняні, решта 95% просто усвідомлюють невідворотність кари і тому поводяться в рамках закону, – говорить Ксьонзенко. – Тому і в Україні правосуддя повинно бути справедливим та однаково невідворотним для всіх. Вчинив злочин – відповідай перед законом, неважливо хто ти. Якщо це запрацює, то повірте, перемога над корупцією буде лише питанням техніки. А зараз ми, на жаль, спостерігаємо діаметрально протилежне – в Україні буяє правовий нігілізм: самосуди, сфабриковані вироки та усвідомлення повної безкарності.

Водночас, за словами Валерія Ксьонзенка, розквіту корупції сприяє і високий рівень безробіття – особливо далеко від мегаполісів. У районних центрах, селах – безробіття просто тотальне. Молодь масово шукає кращої долі в містах, а села, залишившись без роботящих рук, хиріють, занепадають. Україна нині втрачає село саме внаслідок відсутності простих і зрозумілих інструментів для його розвитку, в першу чергу, відсутності робочих місць і доступної інфраструктури.

– Там, де раніше були квітучі села, з фермами, аграрними господарствами, розвинутою соціальною інфраструктурою, зараз ми спостерігаємо запустіння. Усе це через відсутність програми розвитку, насамперед, державної. Яка б передбачала й певні пільги для села, ми говоримо про чіткі та прозорі податкові пільги, про адекватні відсотки по кредитах, які б дали поштовх для того, щоб село знову почало розбудовуватися, – запевняє депутат Бориспільської міськради Валерій Ксьонзенко. – Якщо це працюватиме – почнуть з’являтися бюджетоутворюючі підприємства, створюватимуться нові робочі місця, розвиватиметься інфраструктура, а місцеві бюджети отримають додаткові надходження. А значить – селяни не будуть шукати кращого життя в інших містах, а розбудовуватимуть своє.

За словами Валерія Ксьонзенка, перемога на місцевих виборах у жовтні забезпечить Опозиційному блоку можливість просувати стратегічні ініціативи «з низів», не чекаючи, поки спустять відповідну вказівку «згори».

– Ми повинні й будемо ініціювати необхідні реформи. І що важливо – добиватимемося результату. Власне, це й відрізняє Опозиційний блок від інших «колег» на електоральному полі. Це ж обрізані партії: без чітких ініціатив, без підтримки, – говорить Валерій Ксьонзенко. – А в Опозиційного блоку є підтримка людей на місцях, є фракція у Верховній Раді – це спеціалісти високого класу, які діють заодно, командою. Саме тому після перемоги на виборах ми будемо лобіювати інтереси простих людей і добиватися швидкого результату.

Ксьонзенко на прикладі Борисполя наочно пояснює чому одних «реформаторських» заяв, якими годує нинішній уряд українців, мало. Говорить, що людей не цікавить сам процес, головний чинник – швидкий та видимий результат.

– Мало сказати – «ми будемо проводити реформи і щось змінювати». Важливий саме результат, щоб люди одразу змогли відчути зміни на краще, – говорить Валерій Петрович. – От Бориспіль, наприклад, уже давно потерпає від відсутності об’їзної дороги на Харків, через що в центрі міста постійні затори. Так от, навіть початок підготовчих робіт із будівництва об’їзду вже дасть людям усвідомлення того, що щось змінюється, покаже якусь позитивну динаміку. Тому що це і створення нових робочих місць, і розв’язання насущної проблеми міста, і покращення екологічної ситуації в місті та багато чого іншого.

Говорячи про місцеву проблематику, Валерій Петрович не міг не згадати й підвищення тарифів на комунальні послуги – чи не найболючіше питання.

– Нова влада в цьому напрямку діяла рішуче – годі й заперечувати. Одним махом, без обґрунтування, в кілька разів збільшити оплату – це в неї вийшло, – гірко посміхається депутат міськради. – А от про те, як це вдарить по сімейних бюджетах громадян, ніхто не замислився.

При цьому, говорить Ксьонзенко, навіть підвищення тарифів аж ніяк не вирішує проблеми ЖКГ. Так, бориспільчани стали більше скаржитися на погіршення якості побутового газу – через низьку якість його доводиться витрачати більше, а значить – більше платити за споживання. Окрім того, жодної копійки не виділяється на ремонт комунальних мереж.

– Знайома ситуація – старі будинки, де комунікаціям по 50-60 років, відповідальність за які місцева влада намагається перекласти на ОСББ, замість того, щоб ремонтувати їх за рахунок ЖЕКів, – розповідає Валерій Ксьонзенко. – Подібна ситуація і з електропостачанням – у деякі райони міста напруга подається з показниками нижчими за норму.

Саме тому зараз пріоритетними кроками повинні бути не голослівні заяви, а реальні та конкретні дії. Відповідальність і контроль за виконанням директив, встановлення чітких і прозорих механізмів взаємодії влади з населенням, справжні реформи, а не їхня імітація. Тільки це дозволить по-справжньому змінити життя українців на краще.

– Коли Україна в 1991 році здобула Незалежність, я сам собі заздрив, що мені пощастило жити в такий цікавий час. Я був упевнений, що ось-ось і життя різко зміниться на краще, адже все необхідне для цього є, – говорить Валерій Ксьонзенко. – Однак минуло вже 24 роки, а ми всі й досі чекаємо на зміни, весь час втрачаючи чергові шанси, які дає нам історія. Тому зараз, йдучи на вибори у складі Опозиційного блоку, та відчуваючи сильну професійну та командну підтримку однодумців, я знаю, що разом ми нарешті змінимо Україну на краще – адже в нас є знання, політичний досвід і політична воля до змін. Єдине чого в нас нема – це права розчарувати українців.