Час розплати наближається. Місцеві вибори стануть своєрідним «судним днем» для чинної влади

Відповісти доведеться за все: за зубожіння українців, за катастрофічний ріст цін і тарифів на комунальні послуги, за відсутність реформ і неймовірний рівень корупції.

Президент України Петро Порошенко підписав Закон про місцеві вибори, ухвалений парламентом 14 липня. А отже, вже наприкінці жовтня українці зможуть дати оцінку діяльності політичних сил – як влади, так і опозиції. І якщо популярність Опозиційного блоку за даними Центру соціального моніторингу росте в усіх регіонах країни, то до влади в українців ставлення, м’яко кажучи, критичне.

За даними дослідження групи «Рейтинг», рейтинги партії прем’єра «Народного фронту» упали нижче прохідного бар’єра, решта політичних сил, які сформували владну коаліцію і несуть відповідальність за ситуацію в країні – «Блок Петра Порошенка», Радикальна партії Ляшка, «Самопоміч» та «Батьківщина» – втратили більшість своїх виборців.

Причина очевидна і проста: за півтора роки при владі названі політичні сили не зробили нічого хорошого.

Тільки цифри

Нинішній уряд довів державний борг до рекордного показника – 1,4 трильйона гривень. Про це сказав член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник в ефірі «Радіо Ера». І подібних «рекордів» чимало.

За рішенням НКРЕКПУ, ціна на газ для населення зросла з 1182 грн до 7188 грн за кубометр. Тарифи на опалення зросли на 67%, електроенергія подорожчала на 19% і ще подорожчає в 3,5 раза до березня 2017 року! Відповідно, подорожчала й решта комунальних послуг.

Влада запевняє: підвищення тарифів – вимога МВФ заради отримання кредитів. До того ж, мовляв, високі тарифи на «комуналку» діють в усій Європі. Проте у країнах ЄС на комунальні послуги йде в середньому до 20% зарплати. У нас же людям доводиться платити від 50 до 100%!

Але й цього уряду виявилося замало. Нещодавно Прем’єр-міністр України запропонував притягувати людей, що мають борги по «комуналці» до... кримінальної відповідальності. Тобто, саджати у в’язницю тих, хто через політику нинішнього уряду не може оплатити послуги ЖКГ! Владі недостатньо того, що вона зробила більшість українців бідними – тепер вона хоче зробити бідних злочинцями!

До речі, про бідність. За чинної влади рівень бідності в Україні зріс із 22% до 33%, сказано в національній доповіді «Цілі розвитку тисячоліття України: 2000-2015 рр». Збільшення кількості бідних відбулося вперше з кризових 90-х – до 2014 року добробут українців хоч і нестабільно, проте ріс.

Вперше за роки незалежності уряд вдався до такого нечуваного кроку, як замороження на два роки всіх соціальних стандартів і гарантій, а відповідно – всіх прив’язаних до них виплат. Зокрема, уряд заморозив підвищення мінімальних зарплат (1218 грн) і пенсій (949 грн).

Відповідно, з 2013 року частка тих громадян України, які економлять на їжі, за даними опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter, збільшилася з 25% до 40%, а кількість наших співгромадян, яким не вистачає грошей на їжу, збільшилася вшестеро! Ушестеро – і це вирок усім, хто сформував настільки некомпетентну та корумповану владу.

Попри обіцянки влади стабілізувати курс гривні на рівні 10-11 за долар, вартість національної валюти зменшилася у порівнянні з 2013 роком майже втричі! Так само майже втричі зросли ціни, скажімо, на імпортні ліки – а Україні доводиться завозити з-за кордону більшість ліків.

Сьогодні середня зарплата в нашій країні становить 55 доларів. За цим показником Україна йде поруч із найбіднішими країнами Африки. Таке враження, що уряд поставив перед собою завдання повернути українців у злиденні 90-ті роки й неухильно та вперто рухається в цьому напрямку.

Провальна політика Кабміну й антисоціальні кроки коаліції кинули економіку України в глибоку кризу, допустивши небачену з 1995 року інфляцію – 75% за 500 днів.

Ще в 2013 році ВВП на душу населення був максимальним за всю історію незалежної України – понад 4,1 тисячі доларів. І ось тепер МВФ прогнозує, що за підсумками 2015 року цей показник скоротиться до 2 тисяч. Таким чином, Україна опинилася позаду таких «розвинених» країн як Конго, Гондурас, Папуа Нова Гвінея та Гватемала.

За останні два роки Україна вдруге поспіль увійшла в топ-3 найгірших за темпами динаміки світових економік із 188 країн.

За інформацією дослідження, яке оприлюднило всесвітньовідоме агентство Bloomberg, Україна посіла 4 позицію серед 15 найбільш нещасних економік світу в 2015 році. За параметром «індексу нещастя» ми обігнали навіть Грецію!

Намагаючись залатати дірки в бюджеті, влада позбавила пільг чорнобильців, учителів, лікарів, важкохворих. Як хваляться урядовці, це дозволило заощадити 4,5 мільярда гривень. Але водночас, за інформацією голови Держфінінспекції України Миколи Гордієнка, внаслідок корупції в уряді державі завдано збитків на 7,6 мільярда гривень. То, може, потрібно не економити на бідних, а спробувати подолати корупцію?

Внаслідок невдалої економічної політики, точніше, повної її відсутності, кількість безробітних в Україні становить понад два мільйони. Ще є понад мільйон чотириста тисяч вимушених переселенців, яких уряд теж залишив напризволяще – без роботи й даху над головою. При цьому, влада вирішила позбавити їх права голосу на місцевих виборах – у сподіванні, що це хоч якось зменшить відсоток невдоволених її роботою. Марно.

Українці більше не вірять цій владі

Рівень довіри до чинної влади знаходиться практично на нульовій позначці. За даними дослідження, проведеного авторитетною міжнародною соціологічною компанією TNS, лише 1% українців повністю довіряє владі. Це найнижчий в історії України показник.

Найбільше, як свідчить дослідження, українці незадоволені урядом. З листопада минулого року рівень довіри до уряду знизився вдвічі. Лише 8% громадян нині оцінюють урядову політику як задовільну. Натомість 68% вважають її незадовільною.

31% опитаних вважають, що дії влади зі стабілізації ситуації в країні геть незадовільні. Майже стільки ж оцінюють дії влади на «трійку»: на їхню думку, влада здебільшого не виконує своїх обов’язків. Таким чином, дві третини українців хотіли б повністю змінити владу. Вочевидь, косметичні зміни в уряді та відставка кількох міністрів, які виглядають невдахами навіть на тлі решти Кабміну, ситуацію не змінять. Адже архітектори нинішньої руїни залишаться на своїх місцях.

mics vib 2

 

Влада переходить у наступ

У передчутті остаточного провалу на виборах, влада зважилася на абсолютно брутальні кроки, намагаючись перешкодити єдиній політичній силі, чиї рейтинги ростуть – Опозиційному блоку.

Найбільш кричуща ситуація склалася в Харкові, де місцеве управління юстиції шість разів поспіль відмовилося реєструвати обласну організацію Опозиційного блоку на Харківщині. Причина очевидна: рейтинг Опозиційного блоку в регіоні становить більше 50%, і влада банально боїться тотальної поразки. Саме тому керівництво області зважилося на грубе порушення закону.

«Юристи нашої партії готують численні судові позови. Сьогодні утискаються і права наших виборців, у яких відібрали можливість вільного волевиявлення, і наших однопартійців, які позбавлені права балотуватися й бути обраними в Харківській області. Також ми докладемо всі свої зусилля, щоб посадові особи різних рівнів, винні в цьому правовому божевіллі, були притягнуті до відповідальності, в тому числі й кримінальної», – заявляють харківські опозиціонери.

Ситуація на Київщині, скоріше за все, завдяки керівництву області, поки що спокійна. І Опозиційному блоку не заважають працювати зі своїми виборцями. Напевне, тут розуміють, що подібні перешкоджання насправді мають зворотний ефект. Скажімо, на Харківщині люди відреагували на ситуацію більш ніж однозначно: соціологи фіксують подальше зростання рейтингу Опозиційного блоку. І можна не сумніватися: чим сильнішими будуть тиск і свавілля влади на виборах, тим потужнішим буде результат опозиції.