Юрій Бойко вимагає від ЦВК забезпечити проведення виборів на Донбасі

Центрвиборчком зобов’яза­ний забезпечити проведення виборів на всій підконтрольній Україні території, і насамперед, на Донбасі.

Таку вимогу лідер «Опозиційного блоку» Юрій Бойко висунув у листі на адресу голови ЦВК Михайла Охендовського.

«Влада не має права скасувати місцеві вибори на непідконтрольній Україні території Донбасу. У разі ухвалення такого рішення, це буде порушенням конституційних прав громадян цих регіонів і фактично відштовхне Донбас від України», – вважає лідер «Опозиційного блоку».

Нещодавні заяви деяких представників влади про можливе скасування виборів на підконтрольній Україні території Донбасу він назвав «спробою побудувати авторитарний і антидемократичний режим» в країні.

Також лідер «Опозиційного блоку» звернув увагу глави ЦВК на необхідність забезпечення виборчих прав вимушених переселенців із Донбасу.

«Ухвалений Закон «Про місцеві вибори» не гарантує право обирати 1,5 мільйонам внутрішньо переміщених осіб, які, враховуючи тривалість військових дій, уже є повноцінними членами територіальних громад мирних регіонів. Така ситуація вимагає вжиття заходів з боку Центрвиборчкому та інших органів влади», – вважає лідер Опозиційного блоку.

На його думку, виходом із цієї ситуації має стати ухвалення відповідних підзаконних актів, що дозволить переселенцям реалізувати своє виборче право за новим місцем проживання.

Як відомо, згідно з прийняттям Верховною Радою постанови про призначення місцевих виборів, вибори на окупованій частині Донбасу восени 2015 не проводитимуть, а на звільнених територіях проведуть, якщо ситуація з безпекою дозволить зробити це.