Нова Конституція: децентралізація

Конституційний суд схвалив проект змін до Основного закону, який 16 липня відправила йому на оцінку Верховна Рада.

Тепер справа за Парламентом: до кінця серпня на позачерговому засіданні депутати повинні ухвалити зміни у першому читанні, а на початку вересня – у другому, вже 300 голосами.

Децентралізація – шлях до припинення війни на Донбасі та відновлення миру в Україні, переконаний лідер фракції «Опозиційного блоку» у парламенті Юрій Бойко.

«Ми виступаємо за децентралізацію, за надання більших прав регіонам. Ми підтримуємо ці зміни до Конституції. І виступаємо за те, щоб в Основному законі була відображена позиція особливого статусу Донбасу і тих районів, які сьогодні непідконтрольні українській владі. Це шлях до відновлення миру і злагоди в країні», – переконаний політик.

«Децентралізація наближає владу до людини на відстань протягнутої руки. Не треба виїжджати за межі міста для того, щоб вирішити більшість проблем – чи будувати школу, реконструювати лікарню, прокласти нову дорогу або ж залатати стару, – стверджує Президент Петро Порошенко. – То звідки краще видно відповіді на ці питання – з вікна моєї Адміністрації чи будинку, де розташована влада в місті, селі, селищі? З коридорів Кабінету міністрів України на вулиці Грушевського чи з вікна міського голови? Я думаю, що ці запитання – риторичні, і відповідь на них є абсолютно очевидною».