Спадок від батька оподаткуванню не підлягає

На електронну адресу «Тижня Київщини» надійшов лист від Сергія Тимофійовича з Фастівського району, у якому він запитує:

Мені від батька дісталася спадщина – будинок і земельна ділянка. Сусіди кажуть, що мені доведеться сплатити податок із цього майна. Чи це відповідає дійсності? Якщо так, то який розмір цього податку?

Відповідає Віра ДОБРИНІНА, юрист «Тижня Київщини» на громадських засадах:

Не хвилюйтеся, саме у вашому випадку платити за успадковане від батька майно не доведеться.

Питання оподаткування спадщини в Україні визначається Податковим кодексом України (ПКУ). Згідно з пунктом 174.2.1. частини 174.2. статті 174 ПКУ, власність, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Таким чином, спадок, отриманий вами від батька, фактично оподаткуванню не підлягає.

Якби ж спадок вам залишив, наприклад, рідний дядько, чи двоюрідна тітка, то платити податок за таку спадщину довелося б. Адже згідно з Податковим кодексом України, інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають другий ступінь споріднення.