Чи можна повернути розмір зменшеної пенсії?

На електронну адресу «ТИЖНЯ КИЇВЩИНИ» надійшов лист від мешканки Київської області, 67-річної пенсіонерки Галини Радзієвської, у якому вона запитує:

«На даний момент я живу в місті Вишневому. Але рік тому жила в Гостомелі (4 зона Чорнобиля), де отримувала пенсію 1141 грн. Після переїзду до Вишневого пенсію зменшили на 62 грн, мотивуючи тим, що Вишневе є чистою зоною. Із 1 січня 2015 р. 4 зону Чорнобиля ліквідували, але пенсії в місті Буча, селищі Гостомель та інших населених пунктах залишилися на тому ж рівні. Чи можна тепер мені повернути розмір колишньої пенсії? Я ветеран праці, отримую пенсію нижче прожиткового рівня. Для мене 62 грн – дуже великі гроші.

Відповідає Віра ДОБРИНІНА, юрист «Тижня Київщини» на громадських засадах:

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» були внесені зміни, які набули чинності з 1 січня 2015 року. Відповідно, було виключено статтю 2, в якій визначалися категорії зон радіоактивно забруднених територій. Щодо пільг і компенсацій: для потерпілих 4 категорії всі пільги та компенсації відмінено (тобто, із Закону вилучено повністю статтю 23) та скасовано (вилучено статтю 39) доплату непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, за заявами, поданими після 1 січня 2015 року, не встановлюється.

Водночас, положенням пункту 7 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін і визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» передбачено, що в разі якщо внаслідок перерахунку пенсії, відповідно до цього Закону, її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі. Виплата встановленої до 1 січня 2015 року доплати непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, здійснюється у зафіксованих станом на 31.12.2014 року розмірах.

Таким чином, розмір вашої пенсії не може бути меншим, ніж розмір пенсії існуючої до 31 грудня 2014 року. Із вашого запитання не в повній мірі зрозуміло, коли саме ви переїхали та коли було зменшено пенсію.

Отже, пропонуємо Вам звернутися з письмовою заявою до відповідного управління пенсійного фонду з проханням надати мотивовану відповідь, за якими законодавчими підставами Вам було зменшено розмір пенсії.

У випадку, якщо дії відповідного управління пенсійного фонду суперечать законодавству, його дії можна оскаржити у відповідному адміністративному суді.

Шановні читачі, надсилайте нам свої запитання юридичного змісту на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. «Тиждень Київщини» буде радий вам допомогти.