Правомірне застосування податкової соціальної пільги

На електронну адресу «ТИЖНЯ КИЇВЩИНИ» надійшов лист від мешканця Київської області Олега Липкова, у якому він запитує:

«Я, учасник бойових дій, скоро 6 років, як працюю на держпідприємстві. Всі ці роки з мене вираховують 100% прибуткового податку, мотивуючи це тим, що я не написав заяву та не вказав номер посвідчення. А до свята виводу військ з Афганістану надавали допомогу за моєю заявою, де вказувався мій номер посвідчення. Чи правомірно це? І якщо ні, то як перерахувати і повернути ці кошти?»

Відповідає Віра ДОБРИНІНА, юрист «Тижня Київщини» на громадських засадах:

Відповідно до пункту 169.2.2. Податкового кодексу України (далі – ПК України) платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги (далі – заява про застосування пільги).

Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Перелік таких документів та порядок їхнього подання визначається Постановою КМУ від 29 грудня 2010 року №1227 «Про затвердження Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги», зокрема, це копія посвідчення учасника бойових дій, виданого відповідними органами, або документи, що підтверджують участь у бойових діях у період після Другої світової війни.

Таким чином, якщо Вами не надавалася роботодавцю заява про застосування податкової соціальної пільги з доданою до неї копією посвідчення учасника бойових дій, виданого відповідними органами, то роботодавець не мав правових підстав для застосування до Вас податкової соціальної пільги.

Радимо Вам невідкладно подати Вашому роботодавцю заяву про застосування податкової соціальної пільги з доданою до неї копією посвідчення учасника бойових дій, виданого відповідними органами. Для себе залиште її копію з відміткою про її прийняття роботодавцем. Це дасть Вам підстави для оскарження дій роботодавця у випадку незастосування соціальної податкової пільги.

Бажаємо Вам успіху!

 

Шановні читачі, надсилайте нам свої запитання юридичного змісту на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. «Тиждень Київщини» буде радий вам допомогти.