Аліменти: що робити, якщо колишній чоловік їх не сплачує

«Після розлучення двоє малолітніх дітей залишилися жити зі мною. Колишній чоловік не сплачує аліменти, оскільки не може знайти постійну роботу. Що можна зробити в такій ситуації?»

Відповідає Віра ДОБРИНІНА, юрист «Тижня Київщини» на громадських засадах:

– Закон покладає обов’язок з утримання дітей на кожного з батьків – як на матір, так і на батька. При цьому, відсутність постійного місця роботи не звільняє вашого колишнього чоловіка від сплати аліментів.

На жаль, ситуація, коли один із батьків має нестабільний заробіток і відмовляється від сплати аліментів є дуже розповсюдженою. Для такого випадку Сімейним кодексом України передбачено можливість стягнення аліментів на утримання дітей із чоловіка за рішенням суду.

Тому я раджу звернутися до районного суду за місцем вашого проживання із позовною заявою про стягнення аліментів з колишнього чоловіка. Навіть у випадках, коли за рішенням суду аліменти стягувалися у вигляді частини від заробітної плати, ви маєте право вимагати зміни як розміру, так і способу їхнього стягнення.

Від оплати судового збору, при поданні пов’язаної з аліментами позовної заяви, ви звільняєтеся. За законом, розмір аліментів, які стягуються, не може бути меншим ніж тридцять відсотків від прожиткового мінімуму.

Варто зазначити, що сьогодні розповсюдженою судової практикою стягується приблизно 600 (шістьсот) гривень на утримання однієї дитини щомісячно. А якщо матір дітей отримує дохід, менший за прожитковий мінімум – то суд може стягнути також аліменти на щомісячне утримання матері до досягнення дитиною трирічного віку.

Шановні читачі, надсилайте нам свої запитання юридичного змісту на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. «Тиждень Київщини» буде радий вам допомогти.