Як вимушеному переселенцю отримати адресну допомогу

Для отримання будь-яких соціальних виплат переселенці повинні зареєструватися в органах соціального захисту населення, або в районних управліннях соціального захисту.

Там їм видадуть документ, який називається «Довідка про взяття на облік особи, яка переселяється з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО».

На підставі цього документа можна оформити адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату комунальних послуг. Так для працездатних розмір цієї допомоги становить 442 гривні, а для непрацездатних – 884. Загальна сума на сім’ю не може перевищувати 2400 гривень.

Допомога призначається на 6 місяців, але при цьому є деякі обмеження. Непрацевлаштована людина може отримати допомогу на два місяці. Через 2 місяці людина може прийти і підтвердити, що вона працює, і тоді ще на 4 місяці продовжити цю виплату. Але якщо вона не підтверджує працевлаштування, то на наступні два місяці допомогу їй зменшують на 50%. Через 4 місяці допомога непрацевлаштованим припиняється.

Для отримання довідки, яка підтверджує, що людина переїхала із зони АТО, при собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код, для дітей – свідоцтво про народження.